אלימות במשפחה

למרבה הצער, המקרים עליהם אנו שומעים ואשר מגיעים לכותרות  הנם רק "קצה הקרחון", ובפועל אלימות בתוך המשפחה הנה תופעה פסולה אשר הולכת ומתרחבת בחברה הישראלית.


חשוב שתדעו כי אלימות במשפחה איננה אלימות גופנית בלבד אלא כוללת גם אלימות מילולית, נפשית, מינית ואפילו אלימות כלכלית.


בעקבות התפשטות התופעה רשויות אכיפת החוק נוקטים יחס בלתי סלחני עת מוגשת תלונה על אלימות במשפחה, ובהתאם - ישנה נטיה למצות את הדין עם חשודים ונאשמים, לעיתים קרובות אף טרם הוכחה אשמתם (בשלב המעצר).


רבים מהמתדיינים מנצלים מצב זה של פאניקה ברשויות החוק והמשפט, ופונים למשטרה תוך הגשת תלונות שווא בגין אלימות במשפחה, וזאת כדי "לחנך" בן זוג אשר לא הסכים לוותר על זכויותיו, להרחיקו מהבית על מנת לשבור את רוחו,ובכך בעצם להשיג יתרון בהליך הגירושין.


מניסיוננו הרב בטיפול בתיקי גירושין עולה,לא אחת, כי לקוחותינו נזקקים, בעל כורחם,  לליווי משפטי פלילי וזאת כי נקלעו לסחרור עקב תלונה כוזבת.


משרדנו, הכולל מספר עורכי דין המתמחים בתחומים שונים, ובניהם עו"ד המתמחה בתחום המשפט הפלילי, יודע לתת מענה וליווי משפטי בנושא תלונת שווא אשר הוגשה בגין אלימות כלפי בת הזוג או כלפי הילדים, וכן להתמודד עם התסבוכת אליה נקלעת באמצעות ההגנה הטובה ביותר כנגד צווי הרחקה /הגנה הן בהליכים פליליים והן בהליכים אזרחיים.


זכרו - באם יוכח כי הוגשה כנגדכם תלונת שווא, הרי שצפויות למתלונן/ת סנקציות חמורות הן פליליות והן אזרחיות (כך למשל, תביעת נזיקין בגין הנזק אשר נגרם לכם).

האמור באתר איננו תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו במידע משפטי קביל ועדכני. יש להבין כי מידע משפטי מתיישן ו/או מתחדש, והגולש צריך לקחת זאת בחשבון. לאור האמור, הרי שכל שימוש באמור לעיל ו/או באתר בכלל הנו  באחריות המשתמש בלבד.